Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ndeshja e parë pa gol me Inter Miamin, Messi dhuron dy asist në përmbysjen e madhe

Lionel Messi ia kishte dalë të shënonte në shtatë takimet e para me fanellën e Inter Miami, por ecurisë së tij i erdhi fundi në gjysmëfinalen e US Open Cup ndaj Cincinnatit, ndeshje e cila përfundoi 3-3 në kohë të rregullt dhe iu desh goditja e penalltive për të gjetur fituesin.

Megjithatë, argjentinasi edhe pa shënuar gol e gjeti mënyrën për t’u bërë protagonist dhe për të ndihmuar ekipin e tij drejt një tjetër suksesi. Sfida rezultoi mjaft e ndërlikuar për Inter Miamin që e gjeti veten në disavatazhin e dy golave.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, Messi dhuroi dy asistë të shkëlqyer për të barazuar ndeshjen dhe për ta dërguar atë në shtesë. Në kohën shtesë të dyja skuadrat shënuan nga një tjetër gol dhe me rezultatin përfundimtar 3-3, u desh ndihma e 11-metërshave.

Lionel Messi mori përsipër të parën dhe nuk gaboi ashtu siç nuk gaboi asnjë prej shokëve të tij dhe skuadra e “pleshtit” kaloi për në finalen e US Open Cup, aty ku më datë 27 shtator do të sfidojë Houston Dynamo. Messi në këtë formë do të ketë mundësinë e një fitimit të një tjetër trofeu me Inter Miamin teksa para disa ditëve, 36-vjeçari festoi triumfin në Kupën e Ligës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...