Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Ndoj në versionin Pirlo, shënon një tjetër gol spektakolar për Brescian

Emannuele Ndoj është njeriu i momentit te Brescia. Mesfushori shqiptar shënoi një tjetër gol spektakolar për “dallëndyshet”, duke i hapur udhë fitores në ndeshjen e parë të kampionatit në Serinë B.

Pas një ndeshjeje spektakolare ndaj Pisës në Kupën e Italisë, ku shënoi një gol, goditi një traversë dhe një shtyllë, Ndoj u konfirmua në formacion edhe në sfidën e parë të kampionatit, ndaj Sudtirolit.

Edhe këtë herë Ndoj nuk zhgënjeu, pasi shënoi një gol spektakolar nga goditja e dënimit, duke zhbllokuar sfidën, ndërsa Brescia e trajnerit Pep Clotet fitoi me rezultatin 2-0.

Ndoj nuk grumbullohet nga Kombëtarja Shqiptare që prej 2019-ës, pasi ka pasur probleme fizike, megjithatë forma fantastike që po kalon, vështirë se nuk po monitorohet nga trajneri Edi Reja.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...