Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Në 2014-n u vrau ëndrrën, feston për Argjentinën si i çmendur me djalin e tij

Tetë vite më parë vuloste finalen e Kupës së Botës në Brazil, ndërsa dje e shijoi në maksimum triumfin e Argjentinës së Leo Messit. Mario Goetze zgjidhi finalen Gjermani-Argjentinë në Brazil 2014 me një gol shumë të bukur në minutat shtesë.

Kupa nisej për herë të katërt drejt Berlinit, ndërkohë që në Buenos Aires kishte vetëm lot, zemërim dhe zhgënjim. Kombëtarja albiceleste u rikthye në majën e botës pas suksesit emocionues në një finale të rrallë dhe të paharrueshme ndaj Francës.

Fantazisti gjerman ka festuar Botërorin e parë të Leo Messit bashkë me djalin e tij. Video është bërë virale, ndërkohë që Goetze postoi edhe një foto të bukur me Messin e vitit 2022 që ngushëllon, i buzëqesh dhe fton Leon e trishtuar të vitit 2014 të festojë realizimin e ëndrrës për të fituar Kupën e Botës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...