Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Në “Dall’Ara” vendos goli i Ferguson, Lazio mposhtet pas tri fitoresh rresht

Lazio ndal serinë e fitoreve radhazi në Serinë A në transfertën e Bolognas, nga ku doli pa pikë. Skuadra kryeqytetase, me Hysajn në stolin e rezervave, u mposht 1-0 në “Dall’Ara”, duke regjistruar disfatën e pestë sezonale në kampionat.

Golin e vetëm të kësaj sfidë e realizoi Ferguson sapo nisi pjesa e dytë, fale një kombinimi perfekt mes lojtarëve vendës.

Lexo edhe:

Të paktën në dy raste futbollistët e Lazios kërkuan me forcë 11-metërsh, por në të dyja rastet, si me Pedron (43’), ashtu edhe me Castellanon (51’), kryesori vijoi lojën.

Falë këtij suksesi, Bologna ngjitet disa vende në renditje, duke parakaluar edhe Lazion.

 

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...