Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Në derbin e kuqezinjve feston Balliu, Granada e Uzunit e nis sezonin me dy humbje

Ivan Balliu fiton derbin kuqezi me Myrto Uzunin në kuadër të javës së dytë të La Ligas. Rayo Vallecano triumfoi (0-2) në fushën e Granadas me të dy golat të shënuar në fundin e sfidës (75’ dhe 79’) në momentin kur vendësit po tentonin me të gjitha forcat për të rrëmbyer fitoren.

Golin që zhbllokoi takimin e realizoi Alvaroi Garcia, pas një asisti perfekt me thembër të Lopez.

Vetëm katër minuta më vonë, Ciss shënoi një tjetër gol shumë të bukur, pas pasimit të dhënë nga de Tomas.

Vendësit e humbën durimin, reflektuar në minutën e 86-të me kartonin e kuq për Puertas. Uzuni pati një mundësi pët të shënuar në shtesë, por goditja e tij u kontrolluar nga portieri.

Dy humbje radhazi për Granadan e sapongjitur në elitë, dy fitore për Rayon madje me të njëjtin rezultat 2-0 (mposhti në javën e parë Almerian në transfertë).

 

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...