Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Newcastle “ngec” në shtëpi, Fulham pëson disfatë me Brojën sërish në tribunë

Newcastle nuk shkoi më shumë se barazimi në shtëpi përballë Everton me 90-minutat që u mbyllën në barazim 1-1. Në fakt, vendasit ishin shumë pranë trepikëshit pasi kaluan të parët në avantazh në pjesën e parë me sulmuesin Isak.

Avantazh të cilin e ruajtën deri në minutën e 88 kur Calvert-Lewin riktheu baraspeshën pasi u shndërroi në gol një 11-metërsh.

Pas këtij barazimi, Newcastle mbetet në vendin e tetë me 44 pikë, ndërsa nga ana tjetër, Everton është në vendin e 16 me 26 pikë.

Lexo edhe: 

Në ndeshjen tjetër, Nottingham Forest fitoi me shifrat 3-1 përballë Fulhamit, teksa për t’u theksuar se për të tretën ndeshje radhazi, Armando Broja përfundoi në tribunë për skuadrën londineze.

Lajme të tjera

Bundesliga

Zinedine Zidane është një hap larg stolit të Bayern Munich. Nga Spanja lajmin e bën të ditur Mundo Deportivo, që e jep të kryer...

La Liga

Real Madrid është futur në garë për shërbimet e Bernardo Silvës. Manchester City ka përcaktuar një klauzolë prej 50 milionë paundësh mbi portugezin, megjithëse...

Serie A

Me Stefano Piolin që ka mbyllur tashmë eksperiencën e tij në pankinën e Milanit dhe pret vetëm fundin e sezonit për t’u larguar, kuqezinjtë...

Featured

Simone Inzaghi, trajneri i Inter-it që sapo fitoi titullin kampion të Italisë deklaroi për mediet pas triumfit 1-2 në derbin ndaj Milan-it se pasioni...