Premier League

VIDEO/ “Nga ferri në parajsë”, tifozët e Man. City-t pushtojnë fushën për festën e titullit

Philippe Coutinho bëri që në “Etihad Stadium” të pllakosë heshtja në minutën e 69’, pasi shënoi golin e dytë për Aston Villën dhe veniti shpresat e titullit, por pikërisht aty mori spunto edhe një përmbysje spektakolare e Manchester City-t.

Tre gola për 5 minuta (76’, 78’, 81’) kompletuan përmbysjen e çmendur të “citizens”, që morën titullin e 8 kampion në historinë e Premier Leagues, ndërsa Pep Guardiola ka arsye të festojë, pasi ka fituar 4 prej tyre dhe të gjithë në 5 sezonet e tij te skuadra nga Manchesteri.

Vërshëllima finale e Michael Oliviere bëri që në “Etihad’ të nisë festa, teksa shumë tifozë zbritën në fushë për të festuar e bërë foto me futbollistët, ashtu siç ka ndodhur në thuajse të gjithë ligat gjatë fundit të këtij sezoni.

Ndërhyrja e stjuardëve ishte e pamjaftueshme për të mbajtur entuziazmin e tifozërisë blu të Manchesterit, teksa edhe Guardiola me futbollistët e “citizens” vuajtën jo pak për të shkuar në dhomat e zhveshjes, e për t’u rikthyer sërish për të ngritur lart trofeun, por atëherë kur situata ishte normalizuar.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency