Serie A

VIDEO/ Ngjarje e çuditshme në Serinë A, sulmuesi dëmtohet në sekondën e tretë

Tjetër dëmtim për sulmuesin e talentuar italian, Pietro Pellegri dhe këtë herë për rekord Guinnes. Futbollisti i Torinos është dëmtuar që në sekondën e tretë të ndeshjes me Bolognën në “Dall’Ara”, pasi rrëshqiti që në vrapimin e parë.

Ndonëse provoi të shtrëngojë dhëmbët dhe të vazhdojë lojën, nuk ia doli të qëndronte më gjatë se deri në minutën e tretë, kur edhe u zëvendësua nga francezi Iann Karamoh.

Ky është një lajm mjaft i keq për Pellegrin, që prej sezonesh vuante nga dëmtimet, por këtë herë e kishte nisur mirë, pasi numëronte 12 ndeshje dhe tre gola me fanellën e Torinos.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency