Conference League

VIDEO/ Nis ceremonia e finales, spektakël në Air Albania. Cana prezanton trofeun!

Roma përballet me Feyenoord në finalen e parë të UEFA Conference League e cila zhvillohet në stadiumin Air Albania të Tiranës. Një ngjarje prestigjiozje për kryeqyetin shqiptar që shijon një finale ku pjesëmarrëse janë dy klube me shumë histori në Europë.

Ndërkohë, pak minuta para se të stërtojë ndeshja, në impiantin modern ka nisur ceremonia ndërsa atmosfera është spektakolare.

Për t’u theksuar se Kupën e Conference League u prezantua nga legjenda e kombëtares Lorik Cana, i cili mban edhe statusin e ambasadorit të këtij kompeticioni që zhvillohet për herë të parë në histori. Dy tifozeritë kanë zënë vendet në sektorët përkatës ndërsa holandezët duken më të zjarrtë dhe prej disa orësh kanë nisur festën.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency