Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Nisin trazirat në Pragë, tifozët e Fiorentinës akuzojnë ata të West Ham

Pas një mëngjesi plot festë dhe “fair-play” total mes dy tifozëve, në sheshin Wenceslas në Pragë në orët e para të pasdites ka ndodhur një episod i pakëndshëm.

Sipas raportimeve të medieve italiane, policia ka ndërhyrë për të shuar një moment tensioni mes tifozëve të dy skuadrave, Fiorentinës dhe West Ham, që përballen mbrëmjen e kësaj të mërkure duke nisur nga ora 21:00 për trofeun e Conference League, finale që luhet në Pragë dhe që për publikun shqiptar transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2” Digitalb.

Lexo edhe: 

Një grup i madh tifozësh të skuadrës italiane u përplasën me ultras anglezë, me “violët” që akuzuan mbështetësit e West Ham për sherrin e ndodhur.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...