Bundesliga

VIDEO/ Nisma kundër karburanteve, aksion edhe në Bundesligë

Eintracht Frankfurt dhe Freiburg mbyllën këtë të dielën raundin e 29-të të Bundesligës, takim i cili u mbyll me fitoren e miqve me rezultatin 1-2.

Ndeshja mund të konsiderohet deri diku e balancuar ndërsa golat për Freiburg u realizuan në minutën e 27’ nga Grifo dhe në të 69-ën nga Petersen, teksa për vendasit shënoi Kostic në minutën e 54’.

Megjithatë vëmendje kryesore në këtë përballje ka marrë një episod në minutën e 2’, pra sapo kishte nisur sfida.

Dy burra u futën në fushën e lojës dhe u vetlidhën në fyt në shtyllat e portës së Eintracht Frankfurt. Ata mbanin të veshur bluza që shkruanin: “Stop çmendurisë së karburanteve”. Kjo ngjarje bëri që ndeshja të ndalohej për disa momente, deri kur sigurimi i largo nga fusha këta persona.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency