Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Një gol i mjafton Belgjikës, mposhtet kombëtarja e Gianni De Biasit

Belgjika koleksionon fitoren e tretë në Grupin F kualifikues për Euro 2024, teksa “Djajtë e Kuq” mposhtën në transfertë me shifrat 0-1, Azerbajxhanin e Gianni De Biasit. Një gol i Yannick Carrasco në minutën e 38-të të pjesës së parë i mjaftoi skuadrës së drejtuar nga Domenico Tedesco për të marrë tre pikë që e lejojnë Belgjikën të qëndrojë në vendin e parë me 10 pikë pas katër ndeshjesh të luajtura.

Në këtë kuotë pikësh është edhe Austria e vendit të dytë, ndërsa Azerbajxhani i De Biasit mbetet në vendin e fundit të grupit me tre humbje dhe vetëm një barazim.

Lexoni edhe: 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...