Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Një gol në dy miqësore, sulmi i Italisë nuk “ngroh” para Shqipërisë

Italia fiton minimalisht nda Bosnjë Hercegovinës në miqësoren e dytë para nisjes së Kampionatit Evropian, që do të zhvillohet në Gjermani.

Mbyllet me epërsinë Italisë pjesë e parë ndaj Bosnjë Hercegovinës, në “Castellani” të Empolit. Në minutën e 38-të të kësaj miqësoreje të dytë dhe të fundit të të kaltërve para ndeshjes së parë të Euro 2024 kundër Shqipërisë, Frattesi realizoi një gol të bukur fluturimthi pas asistit të marrë nga Chiesa, 1-0.

Gjatë pjesës së dytë të kaltrit patën disa mundësi të mira për të shënuar, ku vlen të përmendet gjuajtja e Scamaccas në minutën e 73-të, e cila përfundoi në duart e portierit të Bosnjës.

Asnjë gol i pësuar në dy miqësoret e këtij fillimshtatori, por Spallettin e shqetëson sulmi, pasi në më shumë se 360 minuta lojë është shënuar vetëm një gol.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...