Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Një “hap” e ndan nga çerekfinalet e Champions League, Inter mund Atletico-n në “San Siro”  

Inter fiton me rezultatin 1-0 ndaj Atletico Madrid, në takimin e parë të 1/8-ave të Champions League.

“Ziklatërit” dikuan ritmin e sfidës së luajtur në “San Siro”, duke krijuar raste të shumta për të shënuar në pjesën e parë, ndonëse fraksioni hapës u mbyll me porta të paprekura.

Lexo edhe: 

U desh minuta e 79’ kur Arnautovic, i cili kishte tentuar për raste të shumta, që të gjente rrugën drejt rrjetës, duke i dhënë avantazhin skuadrës së Inzaghi-t.

 

Në fund ishin vendasit ata që fituan, me Inter që bën gjysmë e punës, ndërsa në Spanjë do ta nisë ndeshjen ndaj Atletico Madrid në avantazh, me “colchoneros” që do tentojnë të përmbysin në shtëpi për të qëndruar në garën e Champions League.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...