Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

VIDEO/ Një penallti nderon Feyenoordin, vjen fitorja e radhës në transfertë

Një penallti e kthyer në gol nga braziliani Danilo në mesin e pjesës së dytë (68’), i dhuroi tre pikët Feyenoordit në transfertën përballë RKC Waalwijk.

Suksesi i dytë radhazi jashtë fushe për ekipin nga Roterdami, që është ngjitur përkohësisht në vend të dytë me 7 pikë, dy më pak se Ajaxi kryesues.

https://twitter.com/i/status/1561386468467437568

Feyenoord dominoi ndeshjen dhe menaxhoi mirë avantazhin e Danilos, duke u rikthyer te fitorja në Eredivisie pas barazimit 0-0 në shtëpi ndaj Heerenveen.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...