Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Një tifoz në vend të VAR-it, arbitri akordon golin pasi sheh aksionin në celular

Teknologjia VAR ka ndikuar në përmirësimin e shumë vendimeve të gabuara, edhe pse polemikat nuk mbarojnë kurrë në futboll, kjo edhe falë interpretimeve të ndryshme në situata të caktuara.

Një rast i rrallë dhe i padëgjuar më parë është regjistruar në ligat inferiore të futbollit serb. Një gol i shënuar është anuluar nga arbitri me pretendimin se erdhi nga një pozicion i parregullt.

Ndërkohë, një tifoz kishte filmuar gjithçka me celularin e tij. Arbitri u afrua drejt tribunës dhe përdori telefonin e tifozët si VAR. Pasi pa me kujdes aksionin dhe golin, ai vendosi të korrigjonte vendimin e parë, dhe e akordoi golin.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...