Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Një vit pasi pësoi atak në zemër, mesfushori rikthehet në stërvitje

Pedro Obiang është rikthyer në stërvitje në qendrën sportive Sassuolo, ndërsa mungonte që nga vera e shkuar, kur pësoi miokardit.

Lojtari nga Guinea ka postuar një video në profilin e tij në “Instagram” ku tregon rikthimin e tij në dhomën e zhveshjes së qendrës sportive “jeshile e zezë”.

Në video dëgjohet Obiang duke thënë: “Përshëndetje, shiko kush është kthyer! Së shpejti do të kemi mundësinë të flasim, faleminderit të gjithëve”.

30-vjeçari vuajti nga miokarditi verën e vitit 2021 dhe u detyrua të ndalonte të luajturit futboll për rreth një vit.

Megjithatë tashmë duke se Obiang është gati të vihet në dispozicion të Dionisit për një sezon të ri, me Sassuolo që synon pozicione ambicioze në renditje.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...