Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ “Njerëzit do e mbajnë mend gjatë”, portieri 20-vjeçar shënon golin e jetës!

Një gol i rrallë u shënua në divizionin e dytë të futbollit portugez. Benfica B, ekip ku luan edhe Adrian Bajrami, mbrojtësi 20-vjeçar që debutoi me kombëtaren shqiptare në miqësoren e qershorit ndaj Estonisë (0-0), fitoi 1-2 me përmbysje në fushën e Trofense.

Vendasit e mbyllën pjesën e parë në avantazh, teksa momenti më i bukur i ndeshjes ndodhi në minutën e 65-të. Portieri i ekipit B të “Shqiponjave të Lisbonës”, Samuel Soares realizoi një eurogol nga porta në portë, duke barazuar përkohësisht rezultatin.

20-vjeçari, i cili është pjesë e Portugalisë U21, festoi gjatë me shokët e ekipit, teksa pas ndeshjes komentoi kryeveprën e tij me këto fjalë: “Pashë që portieri i tyre kishte dalë disi nga porta dhe duke pasur erën në favor, vendosa të rrezikoj.

Për fat shkoi mirë, ky gol do të mbetet gjatë në memorien e njerëzve”, deklaroi Soares, realizimi i të cilit është kthyer viral në rrjetet sociale. Topi u përplas në shpinën e portierit pasi preku pjesën e brendshme të traversës dhe u regjistrua si një autogol, por kjo nuk ka shumë rëndësi pasi merita ishte e gjitha e “gardianit” të Benficas.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...