Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Norvegjia nuk ia del pa Haaland, lë dy pikë në Gjeorgji

Norvegjia nuk ia del pa Haaland. Kombëtarja skandinave nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në Gjeorgji dhe tani numëron vetëm një pikë në grupin A.

GOLI I NORVEGJISË

Alexander Sorloth kaloi në avantazh Norvegjinë në pjesën e parë. Sulmuesi i Sociedad zhbllokoi takimin me një goditje të bukur (15’).

Lexo edhe:

Vendasit barazuan pas një ore lojë. Georges Mikautadze la pas mbrojtësit kundërshtarë dhe dërgoi topin në rrjetë.

GOLI I GJEORGJISË

Miqtë tentuan fitoren, por Sorloth (72’) dhe kapiteni Martin Odegaard (76’) humbën shanse të pastra pas golit të gjeorgjianëve.

RASTI I SORLOTH

RASTI I ODEGAARD

 

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...