Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Nottigham mposht Arsenalin dhe shpall zyrtarisht Cityn kampion, vetë siguron mbijetesën

Nottingham Forest mposht me rezultatin 1-0 Arsenalin dhe siguron mbijetesën në elitën angleze, Premier League, por në të njëjtën kohë shpall edhe matematikisht për herë të tretë radhazi kampion Manchester City. Goli që vendosi këtë sfidë erdhi në minutën e 19-të me anë të Awoniyit që nuk fali përballë portierit Ramsdale.

Topçinjtë provuan me këmbëngulje të ndryshonin fatet e sfidës për të shtyrë festën e Cityt, por edhe për të besuar në një mrekulli në minutat e fundit të kampionatit. Gjithsesi, vendasit ishin maksimalisht të motivuar për të mbrojtur rezultatin dhe për të arritur objektivin e tyre në këtë sezon.

Lexo edhe:

Dhe, në fakt ia dolën me sukses pasi londinezët nuk patën forca për të shënuar të paktën një gol dhe në këtë formë, të besuarve të trajnerit Mikel Arteta ju duhet të kënaqen vetëm me vendin e dytë. Pas kësaj fitoreje, Nottingham ngjitet në kuotën e 37 pikëve në vend të 16-të, ndërsa Arsenal mbetet në vendin e dytë me 81 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...