Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Nuk e ka një gisht, lojtari i Newcastle e humbi kur ishte vetëm 13 vjeç

NEWCASTLE UPON TYNE, ENGLAND - APRIL 20: Ayoze Perez of Newcastle United celebrates with teammates after scoring his team's third goal during the Premier League match between Newcastle United and Southampton FC at St. James Park on April 20, 2019 in Newcastle upon Tyne, United Kingdom. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Dan Burn vendosi duart në kokë, pas golit të Kai Havertz në minutën 89’, që i dha Chelseas fitoren ndaj Newcastle ditën e dielë dhe ai moment i ka habitur të gjithë.

Tifozët mbetën të shtangur kur panë se Burn nuk e kishte njërin prej gishtave. Pas golit të vetëm të atij takimi, që i dha “bluve” të Londrës fitoren në fund të ndeshjes, Burn vendosi duart në kokë e më pas në fytyrë, duke bërë që mungesa e gishtit të shikohej nga të gjithë.

Sipas raportimeve të mediave britanike, mbrojtësi thuhet se e ka humbur gishtin në moshën 13-vjeçare, ndërsa po ngjitej në një gardh. Burn theksohet se mbante një unazë në gisht dhe kur ajo i ngeci në një gozhdë në gardh, iu këput i gjithë gishti.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...