Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Nuk ka fitues në “Johan Cruijff Arena”, Ajax-Aston Villa “ndajnë” kartonët e kuq

Pasditen e kësaj të enjteje nisën takimet e para të raundit të 1/8-ave të Conference League.

Ajax-Aston Villa e mbyllën në paqe ndeshjen e parë mes tyre për këtë raund.

Takimi i luajtur në “Johan Cruijff Arena” rezultoi shumë i luftuar, raste të shumta patën të dyja skuadrat, por në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-0.

Ndërsa golat munguan e njëjta gjë nuk mund të thuhet për kartonët, me Aston Villa-n që mbeti me dhjetë lojtarë, pasi Konsa mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 83’.

Vetëm tre minuta më pas ishte Gooijer ai që mori kartonin e dytë verdhë duke bërë që edhe vendasit të mbeteshin me dhjetë lojtarë.

Ndeshja e gjykuar nga Enea Jorgji dhe grupi i arbitrave shqiptarë të përbërë nga Denis Rexha, Ridiger  Çokaj dhe Eldorjan Hamiti u mbyll me barazim pa gola.

Rezultatet e takimeve të para të 1/8-ave të Conference League:

Ajax-Aston Villa (0-0)

Takimi i parë i 1/8-ave, Conference League

 

Lexo edhe:

Formacionet zyrtare:

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....