Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Osimhen dygolësh, Napoli leksion Eintrachtit në stadiumin “Maradona”

Napoli shkruan historinë, për herë të parë në çerekfinale të Chamspionit, pasi mposhti thellë 3-0 Eintrachtin (me rezultat të përgjithshëm 5-0) në stadiumin “Maradona”.

Osimhen, pas një krosimi të Politanos, kaloi Napolin në avantazh ndaj Eintrachtit të Frankfurt, pak para pushimit (45+2′), në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave në Champions League. Goli i sulmuesit nigerian çon me këmbë në çerekfinale ekipin e Spallettit, që e ka fituar 2-0 në ndeshjen e parë, në Gjermani.

Lexo edhe:

Pjesa e dytë u dominua nga napolitanët, që shënuan sërish me Osimhen, në minutën e 53-të.

Ndërsa në të 64-tën realizoi Zielinski, për rezultatin 3-0.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...