Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Osimhen-show në “Diego Armando Maradona”, Napoli shkon në 17 ndeshje pa humbje

Napoli vijon të “fluturojë” në krye të renditjes në Serinë A, teksa pasditen e sotme ka triumfuar me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Sassuolos në “Diego Armando Maradona”.

Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalletti nuk e ka provuar ende shijen e humbjes këtë sezon, teksa numëron plot 15 fitore dhe vetëm dy barazime në kampionat e Champions League së bashku.

Victor Osimhen ishte heroi i të kaltërve në sfidën ndaj Sassuolos, pasi shënoi tre nga katër golat, duke marrë në shtëpi edhe topin e ndeshjes, ndërsa rrugën e rrjetës e gjeti edhe ylli gjeorgjian Kvaratskhelia.

Me këtë fitore Napoli blindon kreun me 32 pikë në total, i ndjekur nga Milani me 26 dhe Lazio me 24 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...