Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/  Pamje të dhimbshme, kapiteni i Sheffieldit theu këmbën

Kapiteni i Sheffield United, Chris Basham, u largua me barelë nga fusha pasi pësoi një dëmtim të tmerrshëm në ndeshjen e Premier League-s kundër Fulhamit.

Mbrojtësi 35-vjeçar pësoi një dëmtim të rëndë në këmbë ndërsa tentonte të largonte topin gjatë humbjes 2-1 të ekipit të tij në “Craven Cottage”. Ndeshja u ndërpre për 12 minuta ndërsa lojtarit të dëmtuar iu dha oksigjen.

Lexo edhe:

Në momentin kur po dilte nga fusha me ambulancë, Basham u duartrokit nga tifozët të të dyja skuadrave. 35-vjeçari gjeti forcë për të përshëndetur tifozët teksa u zëvendësua nga Jack Robinson.

Basham iu bashkua skuadrës së South Yorkshire në vitin 2014 dhe që atëherë ka luajtur më shumë se 390 ndeshje.

Skuadra e Sheffieldit ndodhet në fund Premier League-s me një pikë në tetë ndeshje.

https://twitter.com/i/status/1710670392384270698

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...