Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ “Paqe” në Everton-Crystal Palace, një belg shpëton vendasit

Nuk ka fitues në Everton-Crystal Palace. 1-1 përfundoi dueli i luajtur në “Goodison Park”. Pjesa e parë nuk prodhoi gola.

Të parët kaluan në avantazh miqtë. Jordan Ayew zhbllokoi shifrat në minutën e 66’, por skuadra nga Liverpooli reagoi dhe evitoi humbjen.

 

Amadou Onana shënoi gjashtë minuta përpara fundit, duke duke ndezur festën e tifozëve të Evertonit.

Lexo edhe: 

Gola nuk pati më dhe të dyja skuadrat ndanë nga një pikë në fund, që më shumë i shërbeu Crystal Palaces.

 

Që nga dita e nesërme do të ketë Oliver Glasner si trajnerin e ri të skuadrës. Me austriakun që zëvendëson një legjendë si Roy Hodgson.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...