Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Paqe në “Old Trafford”, Man. United dhe Tottenham ndajnë nga një pikë

Manchester United dhe Tottenham ndajnë pikët falë barazimit 2-2 në “Old Trafford”, në kryendeshjen e javës në Premier League. Skuadra e Ten Hag gjeti dy herë avantazhin, por nuk arriti ta ruajë dhe në fund u detyrua të kënaqet me vetëm një pikë.

Rasmus Hojlund shënoi për “Djajtë e kuq” në minutën e tretë, por në të 19-ën londinezët u kundërpërgjigjën me Richarlisson, që shënoi golin barazimit pas një krosimi në zonë.

Lexo edhe:

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, që shënuan golin e dytë me anë të Rashford. Tottenhami riktheu baraspeshën në fillim të pjesës së dytë, kur Bentancour shënoi me asist të Werner, teksa deri në fund shifrat mbetën të pandryshuara dhe të dy skuadrat ndanë nga një pikë, që nuk ndikon në pozitat e tyre në renditje.

 

Manchester United-Tottenham 2-2

Goli i Bentancur:

Goli i Rashford:

Goli i Richarlisson:

Goli i Hojlund:

 

Formacionet zyrtare, Manchester United-Tottenham:

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...