Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Pas fitores ndaj Belgjikës, marokenët “djegin” edhe Brukselin

Maroku fitoi 0-2 ndaj belgjikës dhe hodhi një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në fazën e 1/8-ave të Kupës së Botës, teksa kaq mjaftoi që të nisë festa edhe në kryeqytetin belg, Bruksel.

Në Belgjikë llogaritet të jetojnë më shumë se 500 mijë marokenë, një pjesë e madhe e të cilëve në kryeqytet, të cilët menjëherë pas ndeshjes pushtuan rrugët e Brukselit, duke festuar, por nuk kanë munguar as incidentet e dhunshme, siç ishte përmbysja e një makine dhe shkatërrimi i saj.

Në rrugë kanë zbritur menjëherë edhe forca të shumta policie, që kanë provuar të vënë rregull, teksa kanë përdorur edhe makinat ujëhedhëse, për të shpërndarë turmën e marokenëve.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...