Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Pas kampionëve thyhen edhe nënkampionët, Aston Villa për titull

Aston Villa ndez garën për kreun e Premier League-s. Skuada nga Birminghami, pasi mposhti në mesjavë kampionët e në fuqi të Manchester City-t, e përsëriti suksesin edhe ndaj “Topçinjve”, me rezultat minimal 1-0, duke regjistruar fitoren e 15-të radhazi në “Villa Park”.

Tri pikë me shumë vlerë për vendësit, që shkojnë në kuotën e 35 pikëve, dy më pak se Liverpooli e një më pak se Arsenali.

Një ndeshje me shumë emocione, e mbyllur me një rast tepër të diskutueshëm, të zgjidhur nga sistemi VAR.

Në kohën shtesë, Aston Villa po kryesonte me golin e McGinn, të shënuar që në fillim të takimit, kur Havertz e shtyu topin në rrjetë, por sistemi VAR dalloi një prekje të lehtë më dorë nga gjermani, mjaftueshëm për ta anuluar.

Arsenali në vështirësi në “Villa Park” të Birminghamit. Në minutën e shtatë të ndeshjes kundër Aston Villas, “Topçinjtë” u ndëshkuan nga McGinn, pas një aksioni perfekt të vendësve, 1-0.

Shënon Havertz sapo nis koha shtesë, por anulohet goli nga VAR-i

Lexoni edhe:

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...