Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Pasimi “no look” i lojtarit të Tottenham bën me “dhimbje koke” Conten!

Tottenham u ndal në një barazim 1-1ndaj Sportingut të Lisbonës në mbrëmjes e së mërkurës në Champions League. Anglezët kërkuan me çdo kusht të dilnin me pikë të plota nga përballja me portugezët për t’i mbyllur në shtëpi llogaritë e kualifikimit. Por, tashmë, iu duhet të marrin të paktën një pikë në transfertë ndaj Marseille për të kaluar në raundin e 1/8-tave.

Tottenham tentoi me çdo kusht në minutat e fundit të fitonte ndeshjen edhe pse jo të gjithë lojtarët kënaqen trajnerin Antonio Conte. Një nga ata me të cilët italiani u nervozua jashtë mase ishte Emerson Royal.

Teksa luhej minuta e 86-të dhe ndeshja ishte “mbërthyer” në shifrat 1-1, anësori zgjedh të bëjë një pasim “no look” që shkoi shumë keq. I menjëhershëm reagimi i Contes që nga stoli i kërkon lojtarit të tij të luajë me mend në kokë dhe me qetësi pasi nuk ishte momenti për të dhuruar spektakël.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...