Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

VIDEO/ Peja fiton titullin në basketboll pas plot një dekade

Peja fiton titullin kampion në Superligën e basketbollit të Kosovës për sezonin 2022-2023.

Ajo siguroi titullin, pasi në ndeshjen e pestë të finaleve në Play Off mposhti Trepçën të enjten në mbrëmje në palestrën “Minatori”.

Takimi mbaroi me rezultatin 93:91, me kohën e rregullt që ishte mbyllur shifrat 77:77.

Ky triumf ka ndezur festën në qytetin e Pejës, me qytetarët që kanë dalë duke festuar në rrugë suksesin e ekipit të tyre.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....