Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Penallti e humbur dhe i kuq, Dinamo Zagreb thyen Astanën

Dinamo Zagreb mori një fitore vendimtare në transfertën kazake të Astanës, ku fitoi 0-2. Vendasit humbën një 11-metërsh në pjesën e parë, me Darboe që gaboi nga pika e bardhë e penalltisë (12′).

PENALLTIA E HUMBUR NGA ASTANA

Në pjesën e dytë, kampionët e Kroacisë shënuan fillimisht me Vidovic (48′), ndërsa më pas gjërat u ndërlikuan për Astanën. Jovancic u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë (73′), duke lënë ekipin e tij në inferioritet numerik.

GOLI I PARË I DINAMOS

Lexo edhe:

Në vijim, Dinamo shënoi dhe të dytin me Kaneko (79′), duke u dhënë një shuplakë kazakëve, të cilët matematikisht do të eliminoheshin nëse Ballkani fiton përballë Viktoria Plzen.

GOLI I DYTË I DINAMOS

Aktualisht kroatët shkojnë në kuotën e 6 pikëve në grupin C. Takimin e fundit e luajnë në “Maksimir” të Zagrebit kundër Ballkanit të Ilir Dajës.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...