Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Penalltia më e çuditshme ndonjëherë, topi përplaset në traversë dhe “rikthehet” në portë

Një penallti shumë e pazakontë është realizuar në ndeshjen mes San Vicente de Chucuri dhe Concia FC, në futbollin amator në Kolumbi.

Ndeshja luhej për finalen e Turneut Intercolonias 2023 që u zhvillua në Bucaramanga në stadiumin “Alfonso Lopez”.

Lexo edhe:

Pas mbylljes së 90 minutave me barazim, sfida shkoi te penalltitë dhe kur Concia ishte 3-2 në goditjet e penalltive, Chucuri realizoi penalltinë e katërt, me topin që u lagua nga traversa, por që u “rikthye” për t’u përplasur në shpatullën e portierit të Concia dhe përfundoi në portë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...