Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Penalltia më e çuditshme në histori, akordohet në Kili!

Një penallti qesharake dhe pothuajse e pabesueshme është akorduar në Kili! Ndoshta penalltia më e çuditshme që është dhënë ndonjëherë në fushat e futbollit.

Episodi ndodhi gjatë takimit Osorno-Melipilla, i mbyllur në barazim 3-3. Ishte fundi i pjesës së parë, miqtë kryesonin 1-2 dhe Osorno fitoi të drejtën e një penalltie. Falë një dhurate bujare nga arbitri kryesor i takimit.

 

Portieri dhe sulmuesi kundërshtar kishin diçka për të sqaruar me njëri-tjetrin. “Gardiani” i dha një prekje të lehtë pas kokë lojtarit vendas, dhe penallti!

Lexo edhe:

Askush nga lojtarët e Melipillas nuk arrin ta besojë vendimin e arbitrit për të akorduar 11 metërsh, ndërkohë që ka festë te tifozët e Osornos.

Polemikat, ironia dhe humori shpërthyen në rrjet pasi këtij vendimi, ku të gjithë tifozët nuk u kursyen kundrejt arbitrit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...