Premier League

VIDEO/ Për të vënë duart në kokë, mesfushori anglez nuk shënon as me portën bosh

Everton humbi me rezultatin e thellë 4-0 miqësoren ndaj Minnesottës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por më shumë se me disfatën, në rrjetet sociale po merren me një rast flagrant të shpërdoruar nga Dele Alli.

Mesfushori 26-vjeçar anglez u shërbye brenda zonës së vogël dhe ndonëse me portën e boshatisur, u koordinua keq dhe dërgoi topin jashtë, duke habitur jo pak të pranishmit në stadium, por edhe të tjerët që e ndoqën nga ekrani.

Videoja po bën me shpejtësi xhiron e botës, teksa tifozët e Evertonit kanë reaguar dhe kanë kërkuar përforcime, duke evidentuar edhe faktin që pas largimit të Richarlisson, nuk ka mbetur askush që të shtyjë topin në rrjetë.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency