Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

VIDEO/ “Përbindëshi” Haaland realizon tregolësh, City shkatërron Burnley-n

Manchester City kualifikohet me goleadë në gjysmëfinale të FA Cup. Cityzens shkatërruan 6-0 Burnley-n, që nuk pati asnjë shans për të përballuar furinë e ekpit të Guardiolës.

Erling Haaland i jep epërsinë Manchester City-t në sfidën me Burnely-n, në gjysmëfinle të FA Cup.

Sulmuesi norvegjez gjeti hapësirën e nevojshme mes dy qendërmbrojtësve kundërshtarë për të shfrytëzuar një pasim perfekt të Alvarez, 1-0.

Vetëm pak çaste më vonë, 22-vjeçari tundi për herë të dytë rrjetën, në këtë rast falë bashkëpunimit me Foden, 2-0.

Pa u mbushur çerek ore lojë nga fillimi i pjesës së dytë, Haaland realizoi të tretin.

Pak minuta më vonë, Alvarez, i shërbyer nga De Bruyne, thelloi në 4-0 diferencën.

Seria e gol të City-t vijoi me finalizimin e Cole Palmer, 5-0.

Të gjashtin e shënoi Alvarez, i asistuar nga De Bruyne.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...