Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

VIDEO/ Perez prezanton Brahim Diaz: Le gjurmë te Milani, tani do nderosh fanellën e Realit

Brahim Diaz është rikthyer te Real Madrid pas tre sezoneve të shkëlqyera te Milan.

Mesfushori u prezantua këtë të martë te “Los Blancos”, ndërsa presidenti i klubit, Florentino Perez, theksoi kontributin e Diaz te Milani, ndërsa shtoi se ka ardhur momenti që ai të bëjë të njëjtën gjë edhe te Reali.

Lexo edhe: 

“Ne mirëpresim një nga ata lojtarë që do të na bëjë edhe më të fortë. Qëllimi ynë është të vazhdojmë ta përmirësojmë këtë ekip. Askush nuk duhet të ketë dyshime, ne do të vazhdojmë të ndërtojmë një ekip fitues. Çdo fitore na jep shtysë për të marrë edhe një tjetër, Reali është i pangopur. Sot Brahim kthehet në Madrid. Mirë se erdhe në shtëpi, pasi le gjurmë në një nga klubet më legjendare, atë të Milanit. Ne e dimë se sa shumë ke luftuar për ta veshur sërish këtë fanellë. Tifozët madrilen do të vlerësojnë futbollin dhe magjinë tënde, ne jemi të lumtur me kthimin tënd.”-u shpreh kreu i Real Madrid.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...