Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Përfundon faza e grupeve, cilat ekipe siguruan kualifikimin në Conference League

Anderlecht, Lech Poznan, Nice dhe Koln janë katër skuadrat e fundit që siguruan kualifikimin në Conference League. Skuadrës belge i duhej fitorja në Danimarkë përballë Silkeborgut, dhe ashtu ndodhi.

Izraeliti Lior Refaelov dhe Benito Raman realizuan golat e fitores për Anderlechtin (0-2), ndërkohë që në minutën e 26’ vendasit mbetën me një lojtar më pak pas daljes me të kuq të Anders Ferslev Klynge.

Në grupin B, në krye e mbylli West Ham që mposhti 0-3 Steauan falë golave të Fornals (2x) dhe Dawa (aut). Feston edhe Lech Poznan në grupin C. Ekipi polak triumfoi 3-0 ndaj Villarealit të vendit të parë dhe siguroi vendin e dytë.

 

Hapoel Beer Sheva fitoi 4-0 ndaj Austrisë së Vienës, por suksesi me “poker” nuk i mjaftoi skuadrës izraelite. Dramë dhe emocione në grupin D, aty ku të katërta skuadrat ishin në garë për t’u kualifikuar.

Në dy duelet e fundit nuk pati fitues, Koln-Nice përfundoi 2-2 (Huseinbasic, Duda/ Laborde, Brahimi) dhe Partizan-Slovacko 1-1 (Natcho/Mihalik), rezultate që i dhuruan francezëve të Nice vendin e parë dhe Partizanit të Beogradit vendin e dytë.

SKUADRAT E KUALIFIKUARA NË CONFERENCE LEAGUE

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....