Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Përgatitjet anti-Bjellorusi, Kosova zbret në fushën e “Szusza Ferenc Stadion”

Kosova luan të hënën (20:45) në Budapest takimin e katërt në grupin I të eliminatoreve të Euro 2024.

Dardanët e Giresse, të cilët kanë regjistruar vetëm barazime në tri takimet e para, do të përballen me Bjellorusinë.

Lexo edhe:

Një finale e parakohshme për Kosovën, që përballë skuadrës bjelloruse do të tentojë triumfin e parë në grup.

Lojtarët kanë zbritur në stadiumin “Szusza Ferenc Stadion” të Budapestit, për t’u përshtatur me terrenin.

Atmosfera në kampin dardan është e mirë dhe të gjithë janë gati të japin kontributin për të siguruar 3 pikët e para.

Sfida Bjellorusi-Kosovë do të transmetohet në SuperSport 3.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...