Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Përgatitjet për sfidën me Dinamo Zagreb, grupit të Milan i mungojnë dy emra të tjerë

Milan është duke u përgatitur për ndeshjen e Champions League kundër Dinamo Zagreb. Mediet italiane raportojnë se në stërvitjen e grupit të “Djallit” mungojnë Brahim Diaz dhe Sergino Dest, të cilët vetëm një ditë më parë u raportuan se nuk ishin në gjendje të rëndë.

Këtë të hënë në konferencën për mediet pritet që Pioli të sqarojë nëse dy lojtarët në fjalë do jenë apo jo të disponueshëm për këtë takim.

Ndërkohë lista e sigurt e mungesave janë: Maignan, Kalabria, Florenzi, Saelemaekers dhe Ibrahimovic (Tomori është i skualifikuar).

Thiaë, Vranckx dhe Adli po stërviten, edhe nëse nuk përfshihen në listën e UEFA-s, ndërsa është i pranishëm edhe Coubis i grupit të të rinjve, duke pasur parasysh dezertimet e shumta në mbrojtje.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...