Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Përgatitjet përpara finales, Ardit Krymi shënon në Bjellorusi

Shakhtyor Soligorsk vijon përgatitjet për finalen e Superkupës së Bjellorusisë ndaj Gomel, sfidë që do të zhvillohet me 25 shkurt.

Kampionët në fuqi, fituan sot 3-1 miqësoren ndaj Ostrovets, përballje që u zhbllokua nga Ardit Krymi pas çerek ore lojë.

Lexo edhe:

Ish-kapiteni i Vllaznisë, mori një asist nga krahu i majtë dhe goditi menjëherë duke dërguar topin në rrjetë.

Pjesë e Soligorsk është edhe Valon Ahmedi, ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare. Së bashku me Krymin, 28-vjeçari nga Ohri fitoi titullin sezonin e kaluar në Bjellorusi.

“ANALIZË KUQ E ZI”/ Një shkodran kampion në Bjellorusi, Krymi: Këtu i duan shqiptarët, Vllaznia fiton titullin

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...