Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

VIDEO/ “Perlë” e Federico Chiesas, Juventusi eliminon Monzan, e pret Lazio në çerekfinale

 

Juventus siguroi biletën për në çerekfinalet e Kupës së Italisë, pasi triumfoi në “Allianz Stadium” përballë Monzës me rezultatin 2-1. Në fazën tjetër e pret përballja me Lazion, sfidë që do të luhet në fillimin e muajit shkurt e do të transmetohet “live” në SuperSport.

Juventusit i mjaftuan më pak se tetë minuta lojë për të zhbllokuar ndeshjen ndaj Monzës në fazën e 1/8-ave të Kupës së Italisë.

Një aksion i shpejtë i juventinëve, me protagonist nga e djathta Mckennie-n, që kroson saktë në qendër  për Moise Keane, i cili nuk e kishte të vështirë për ta dërguar topin në rrjetë, 1-0.

Barazohet sfida në “Allianz Stadium”. Valoti, i pambuluar nga mbrojtje, realizon me kokë në zhvillimet e një këndoreje, 1-1.

Rikthehet në avantazh Juventusi dhe merita është e gjitha për Frederico Chiesan, që bë gjithçka në perfeksion, për ta mbyllur inkursionin e tij me një “perlë”, 2-1.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...