Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ Përmbysja vjen nga stoli, Zaniolo dërgon Romën në fazën tjetër

I duhej një fitore dhe erdhi me përmbysje, duke e bërë edhe më emocionuese mbrëmje. Roma ia doli t ëtriumfojë me rezultatin 3-1 ndaj bullgarëve të Ludogorets dhe të sigurojë kualifikimin për në fazën tjetër të Europa League.

Skuadra e Jose Mourinhos e nisi vrullshëm ndeshjen, por gjeti pak hapësira, ndërsa në fundin e pjesës së parë u befasua nga bullgarët, që shënuan golin e avantazhit pas një kundërsulmi perfekt.

Në pjesën e dytë Mourinho bëri menjëherë tre zëvendësime dhe Zaniolo frymëzoi përmbysjen, duke fituar fillimisht dy penallti, të cilat i ktheu në gola Pellegrini e më pas duke shënuar vetë golin që vulosi kualifikimin.

Goli i parë i Pellegrinit:

Goli i parë i Pellegrinit:

Goli i Zaniolos:

Nuk mungoi as tensioni në fund, me një futbollist të Ludogorets që shkeli Zaleëskin në zonë, duke u ndëshkuar më pas me karton të kuq, pas ndërhyrjes së VAR-it.

Vërshëllima finale la në fuqi rezultatin 3-1 për Romën që kualifikohet në fazën tjetër, si vendi i dytë në grup dhe shkon me moral të lartë në derbin e fundjavës ndaj Lazios.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...