Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Përmbysje fantastike për gjashtë minuta, ky Arsenal argëton edhe Wenger

Arsenali përmbys gjithçka brenda gjashtë minutave. Kryesuesit e Premier League, kanë reaguar në takimin shtëpiak ndaj West Ham, pasi pjesa e parë përfundoi 0-1 falë golit me penallti të Benrahma (27′).

Pushimi i ka bërë mirë skuadrës së Mikel Artetës, që me rikthimin në fushë gjeti rrjetën me anë të Bukayo Saka (53′) dhe Gabriel Martinelli (59′).

 

Talenti anglez ktheu në gol një asist të kapitenit Odegaard, ndërkohë që në golin e dytë u bë protagonist edhe Granit Xhaka me pasimin e tij për brazilianin Martinelli, i cili ndezi edhe festën e legjendës Arsene Wenger në stadium.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...