Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Përmbysje spektakolare në Montjuic, PSG nxjerr jashtë Barcelonën

Barcelona jashtë Championsit. Në Montjuic, në ndeshjen e kthimit ndaj PSG-së, ndodhi ajo që më pak pritej nga tifozët “blaugrana”. Skuadra franceze fitoi thellë dhe me përmbysje 1-4, duke u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 6-4.

Edhe pse skuadra e Xavit e nisi mirë me golin e Raphinhas, gjithçka mori për keq pas kartonit të kuq të marrë nga Araujo.

Parisi e shfrytëzoi superioritetin numerik duke shënuar plot katër herë në portën e Ter Stegenit, me autorë Dembele, Vitinha dhe dy herë Mbappe.

Në gjysmëfinale PSG do të përballet me Borussian e Dortmundit.

                                      Barcelona – PSG    1-4

12′- Paris Saint Germainn e nis me vrull sfidën në Montjuic ndaj Barcelonës, por ata që shënojnë janë vendësit. I jashtëzakonshëm Lamine Yamal nga krahu i djathtë, adoleshenti i “blaugranave” depërton thellë në zonë dhe pason për Raphinhan, që e shtyn topin drejt rrjetës, 1-0.

Merr një kthesë të papritur ndeshje nga Montjuic, Araujo ndëshkohet me karton të kuq (29′), Barcelona duhet të luajë për më shumë se 60 minuta me një lojtar më pak.

39′ – Barcelona nuk i reziston dot presionit të PSG-së, në superioritet numerik. Dembele shënon pas asistit të dhënë nga Barcola, 1-1.

 

54′ – Barcelona pëson të dytin, Vitinha mposht Ter Stegenit nga jashtë zonës.

61′ – Cancelo shkakton penallti, Mbappe nuk fal nga pika e bardhë, 1-3.

89′ – Mbappe shënon të katërtin, kapitullon Barcelona.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...