Itali

VIDEO/ Përplasje e ashpër mes tifozësh në Seria A, ndërhyn policia

Pas ndeshjes së javës së parë të Seria A mes Veronës dhe Napolit, që u mbyll me rezultatin 2-5, ka pasur shumë trazira.

Mediet italiane raportojnë se një grup tifozësh napolitanë ranë në një pritë të ultrasve veronezë. Pas hedhjes së shisheve dhe fishekzjarreve, policia ka ndërhyrë për të rivendosur qetësinë.

Nuk raportohet për të lënduar, megjithatë nga pamjet në video situata duket shumë e frikshme,

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency