Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Përplasje e frikshme, futbollisti humbet ndjenjat në Berat

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në ndeshjen mes Tomorit dhe Burrelit, e vlefshme për javën e 10-të të Kategorisë së Parë, kur sulmuesi i miqve u rrëzua pa ndjenja në tokë.

Ndërsa sfida ishte në minutën e 18’, sulmuesi Florenc Farruku u përplas me Hysollin në zonën e Tomorit dhe nga kjo përplasje ra në tokë pa ndjenja.

Lexo edhe: 

Është dashur ndërhyrja e menjëhershme e të dyja stafeve mjekësore për të shpëtuar 22-vjeçarin.

Pasi është zgjuar, Farruku është dërguar menjëherë me ambulancë në spitalin rajonal të Beratit, ndërsa u shoqërua me duartrokitjet e tifozëve.

Ndërkohë ndeshja mes Tomorit dhe Burrelit ka rifilluar dhe është duke u luajtur.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....