Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Përplasje mes tifozëve serbë dhe atyre anglezë, përfshihen edhe shqiptarët në sherr

Dita e tretë e Europianit do të mbyllet me [përballjen mes Anglisë dhe Serbisë në Gelsenkirchen, sfidë kjo që është ndezur që gjatë ditës me një përplasje të ashpër mes tifozerive të të dy vendeve.

Media gjermane bën me dije se në përplasjen mes tifozëve serbë dhe huliganëve anglezë, janë përfshirë edhe disa tifozë shqiptarë, teksa ndërhyrja e rreth 50 agjentëve të policisë bëri që situata të vihej nën kontroll.

Lexo edhe:

Ndonëse në ditën e tretë të Europianit, nuk kanë munguar incidentet në Gjermani, megjithatë policia ka ndërhyrë gjithmonë shpejt dhe me vendosmëri, duke garantuar rendin dhe sigurinë e të gjithë tifozëve që ndodhen atje për të shijuar emocionet e futbollit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....