Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Pëson 13 gola, portieri holandez bëhet viral në rrjetet sociale

Një rezultat i pabesueshëm është regjistruar në futbollin holandez. Zwolle fitoi 13-0 ndaj Den Bosch, vijon të kryesojë Erste Divisie dhe është në rrugën e duhur për t’u rikthyer në elitë.

Pjesa e parë përfundoi 7-0, me vendasit që festuan edhe gjashtë herë të tjera gjatë fraksionit të dytë të takimit. Në rrjetet sociale kanë nisur të tallen me Den Bosch, sidomos portierin e ekipit.

LEXO EDHE:

Konrad Sikking “u lodh” duke nxjerrë topin nga porta e tij. E veçanta ishte se Zwolle goditi 16 herë portën e mbrojtur prej tij, duke shënuar 13 gola.

24-vjeçari bëri vetëm tri pritje gjatë një sfide të cilën nuk do e harrojë lehtë. Jo vetëm ai por edhe shokët e skuadrës dhe tifozët e Den Bosch.

Kjo ishte hera e parë që Sikking zbriste në fushë si titullar për skuadrën holandeze, që renditet e treta nga fundi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...