Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Pjesë e parë perfekte, Leipzigu në avantazh të trefishtë

Leipzigu po luan në shtëpi përballë Hertha Berlin. Skuadra e Marco Rose ka zhvilluar një pjesë të parë perfekte dhe kryeson 3-0 ndaj skuadrës kryeqytetase.

 

Suedezi Emil Forsberg zhbllokoi takimin në minutën e 25’, pesë minuta më vonë erdhi edhe dyfishimi falë David Raum, teksa Leipzigu realizoi sërish në minutën e fundit të fraksionit të parë me anë të Willi Orban.

 

Leipzigu mori një fitore të rëndësishme në mesjavë në Skoci përballë Celtic në Champions, teksa sot ka hedhur një hap të sigurt drejt suksesit të katërt radhazi shtëpiak në Bundesliga.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....